Beyaz Eşya

Gösterilen: 1 ile 40 arası, Toplam: 118 (3. Sayfa)

ve Kampanyaları

Her evin temelinde sevilerek seçilen, memnuniyetle kullanılan eşyalar vardır. Bunların bir kısmı mobilyalar, kalan kısmı ise mobilyalardan daha sık ve daha çok işlevle kullanılan beyaz eşyalardır. Beyaz eşya seçimi titizlikle yapılmalıdır, uzun süre kullanılacak eşyalar olduğundan, sadece fiyata bakarak ürün seçmek doğru olmaz. Hem fiyat avantajını hem ürünün fonksiyon zenginliğini hesaba katmak gerekir.


Beyaz eşya ankastreler arasında, günümüzde zengin bir marka skalası vardır. İçlerinden seçebileceğiniz, birbirine muadil pek çok ürün bulunabilir. Beyaz eşya ve ankastre ürünler alırken, önemli ve belirleyici olan nokta, sizin ürünü ne için ve ne şekillerde kullanacağınız olmalıdır. Ufak mutfağı olan biri, ankastre ürünleri tercih ederek, mutfaktaki hareket serbestliğini artırabilir. Kalabalık bir ailenin ise derin dondurucu ihtiyacı elzemdir. Acil hazırlanması gereken miktarı fazla yemekler için, ilk el atılacak yer derin dondurucu olacaktır. Temelde, ihtiyaçlar, malzeme seçimini belirler.


Beyaz Eşya ve Ankastreler


Beyaz eşya ve ankastreler denildiğinde akla pek çok ürün gelir. Aspiratörler, bulaşık makineleri, buzdolapları, çamaşır makineleri, davlumbazlar, derin dondurucular ve fırınlar, bu grubu oluşturan temel eşyalardandır.


Aspiratör alırken dikkat edilecek özellik, motor gücünün yüksek ve filtresinin kolay temizlenebilir oluşudur. Ocak üzerinde, yağlı bir bölgede kullanılacağından, temizliği sık yapılması gereken ürünlerdendir. Dolayısıyla yüzeyinin kir tutmayan olması da tercihi kuvvetlendirebilir. Mutfaktaki konumuna göre, bacalı veya bacasız modelleri tercih edilebilir. Gri, siyah veya beyaz rengi, mutfak dolapları ve diğer eşyaya uyumu gözetilerek seçilebilir. Davlumbazlar da aspiratörler ile benzer işleve sahiptir. Davlumbazlar bacalı kullanımı zorunlu tutarken, aspiratörde bu zorunluluk yoktur. Davlumbazlar daha büyük ve güçlü motora sahip olduklarından, çekişleri daha iyidir ama ebatları da büyük olduğundan her mutfağa uygun olmayabilirler.


Bulaşık makinesi, her gün, bazen günde birden fazla kereler kullanılacağından, enerji tasarrufunun yüksek olması, su ve deterjan kullanımının da ekonomik olması, uzun vadede yüksek getiriler sağlar. Kalabalık veya bol misafirli ailelerde XXL boyut olanları tercih edilebileceği gibi, küçük aileler için de tek sepet yıkama programlı olanlar seçilebilir. Ankastre veya normal modelleri, gri, siyah, beyaz, venge gibi pek çok renk ve desen seçeneğiyle bulunabilir.


Buzdolapları, her evin olmazsa olmazıdır. Diğer tüm beyaz eşyada olduğu gibi, bu üründe de yüksek enerji tasarruflu olanını seçmek gerekir. Son yıllarda üretilen, buzluğun altta, büyük gözün üstte olduğu modeller, kullanımı çok kolaylaştırmaktadır, Bekar evleri veya bürolar için üretilen büro tipi buzdolapları, az ihtiyaç için ideal iken, gardırop tipi buz dolapları büyük bir ailenin yemek ihtiyacını depolamasına olanak tanır. Derin dondurucular ise, sağlıksız hazır yemeklere veda edebilmek, hızlı ve pratik yemek hazırlayabilmek için çok önemlidir. Yazdan dondurulan pek çok sebze çeşidi, kışın daha monoton olan yemek listesine renklilik katar.


Çamaşır makineleri ev boyutu ve kişi sayısı göz önüne alarak seçilmelidir. Yeni evli, uzun süre çocuk düşünmeyen bir çiftin çok büyük bir çamaşır makinesine ihtiyacı olmayacaktır. Uzun vadeli düşünüp almayı tercih ettiklerinde ise, az çamaşırı kısa sürede yıkayabilecek programları olan bir ürünü tercih etmeleri gerekir. Küçük bir evde yaşayan bir kişinin, çamaşır serecek yer sıkıntısı olacağından, ya kurutma işlevi de olan bir çamaşır makinesini ya da üst üste konularak kullanılabilecek çamaşır ve kurutma makinesini seçmesi akıllıca olur.


Fırın aslında mutfağın kalbidir. Mükemmel yemekler yapabilmek için, kokuları karıştırmama özellikli olanlar tercih edilebilir. Yeni fırınlar yüksek tasarımlarıyla şıklık yarışına girerken, farklı renk ve modelleri seçimi zorlaştırabilir. 2 tepsili olan fırınları büyük bulanlar için, küçük ankastre ürünler daha uygun olacaktır.


Tüm bu ürünler, zengin marka, model, fonksiyon ve tasarım nitelikleriyle incelenebilir ve kişisel seçimler zevklere göre ve kolayca yapılabilir.