Güneş Gözlüğü Markaları ve Güneş Gözlüğü Fiyatları

Güneş Gözlüğü


Güneş gözlüğü almaya karar verdiğiniz zaman, birçok gözlük ile karşılaşırsınız. Gözlük fiyatları arasında da ciddi farklı yer alıyor. Kaliteli bir gözlük sahibi olmak istiyorsanız bazı önerileri göz önüne alıp tercih yapmanız gerekiyor. Kalitesiz güneş gözlükleri göz sağlığınızı riske atan en önemli unsurlardan bir tanesi olacaktır. Geçmiş yıllarda güneş gözlükleri her ne kadar aksesuar niyetine kullanılıyor olsada, son zamanlarda tam anlamıyla ihtiyaç haline gelmeyi başardı. Çoğu kişi güneşten korunmak için güneş gözlüklerinden faydalanıyor. Hatalı seçimler yapmanız halinde göz sağlığınızda meydana gelecek olan problemler, uzun süre etkisini hissettirecektir. Güneş gözlüğünün görünümü ve koyu renk oluşu sizi güneş ışınlarına karşı korumayacaktır. Camın kalitesi ve UV filtresi güneş gözlüğünün asıl kalitesini ve güneşe karşı dayanıklılığını ortaya çıkartır.


Güneş Gözlüğünde Emilim Özellikleri


Yeni alacağınız güneş gözlüğünde dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de gözlüğe ait emilim özelliklerdir. Çok sıcak bir plajda kullanacağınız güneş gözlüğü ile kışın kullanacağınız güneş gözlüğü aynı olmamalıdır. Beyaz kum ve karın yansıtma özellikleri sayesinde emilim özellikleri ön plana çıkıyor. Dağlık bir bölgede kullanacağınız güneş gözlüğü için 50 – 70 arası emilim yeterli olacaktır. Eğer yazlık plaj gibi alanlarda güneş gözlüğü kullanmayı düşünüyorsanız, emilim değerinin 85 üzerinde olmasına özen gösteriniz. Emilim değer çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Eğer bu konuda hassas davranırsanız bilinçli bir tüketici olur, sağlığınızı tehlikelerden korumuş olursunuz.


Güneş Gözlüğü Renkleri


Güneş gözlüğü konusunda uzmanlar tarafından füme ve açık kahverengi tavsiye edilmektedir. Bu renkler kendi özellikleri sebebiyle, güneş ışınlardan gelen renkleri en iyi şekilde algılayacaktır. Bahsettiğimiz renklerin dışında olan siyah, lacivert, mor gibi renkler istiyorsanız bir süre gözünüzün alışmasını bekleyeceksiniz. Gözlüğünüzün cam rengiyle içerisinde bulunan UV bağlantısız 2 ayrı malzemedir. Bu iki ayrı şeyi birbiriyle karıştırmamanız gerekiyor.


Kaliteli Güneş Gözlükleri


Hepsiburada.com adresi olarak sizlere en iyi gözlükleri, en uygun fiyat kalitesiyle sunmayı amaçlıyoruz. Eğer siz de gözlük almaya karar verdiyseniz sitemizde yer alan gözlükleri inceleyebiliriz. İncelediğiniz gözlükler arasından beğendiklerinizi kolayca sipariş verme imkanınız bulunuyor. Yüksek kalitede ki güneş gözlüklerini ayırt edebilmeniz için size bazı önerilerde bulunacağım. Bu öneriler sayesinde aldığınız gözlüğün kalitesi hakkında fikir sahibi olacaksınız.•Eğer bir gözlük kaliteli ise camlarında kabarcıklar ve düzensiz görüntü oluşmaması gerekmektedir. Sahip olduğunuz gözlükten düzensiz görüntü aldığınızı düşünüyorsanız kalite kaynaklı problemler var diyebiliriz.•Kaliteli gözlükte gözlük camlarının esnememesi gerekiyor. Parmağınızla camın esneyip esnemediğini kontrol edebilirsiniz.•Gözlüğü tutup bir nesneye odaklayınız, odaklama işleminin ardından gözlüğü hareket ettirdiğinizde görüntünün kaymaması gerekiyor. Eğer kaymalar oluşuyorsa bir sıkıntı var demektir.•Gözlük seçiminizde yüz yapınıza en uygun olanı tercih etmeye özen gösteriniz. •Eğer geceleri çok sık araba kullanıyorsanız, karşı taraftan gelen arabanın farları da gözünüzü alıyorsa, sizin yapmanız gereken bu tarz olaylar için özel olarak üretilmiş gözlüklerden tercih etmektir.Güneş gözlüğünüzün rahat ve konforlu oluşu büyük önem taşıyor. Eğer konfor açısından rahat olmayan bir gözlük alırsanız, uzun süre konfor problemleri yaşarsınız.•Güneş gözlüğü yüz yapısıyla büyük bağlantı taşır. Bir kişiye yakın gözlük size yakışmayabilir. Size en yakışacağını düşündüğünüz gözlüğü sipariş vermeniz en iyisi olacaktır.


Arabada Güneş Gözlüğü


Sık sık araba kullanan kişilerin doğru güneş gözlüğü seçmesi normale oranla daha büyük önem taşımaktadır. Aracınızda giderken güneş gözlüğünüzün, çerçeve kenarlarının ince olması gerekmektedir. Kalın çerçeveli ürünlerde etrafınızı gözlemleme yeteneğiniz zayıflayacaktır. Bundan dolayı da, hayatınızı tehlikeye atıyor olabilirsiniz. Yukarıda geceleri için farklı bir güneş gözlüğü olduğundan söz etmiştik. Burada biraz daha detay verebiliriz. Gece araba kullanan bazı kişiler karşı taraftan gelen arabaların farlarının etkisinde kalırlar. Bu durumda kaza ile sonuçlanabilir. Böyle bir durum yaşamamak adına, gece görüş camları bulunan gözlükler tercih etmeye çalışınız. Her gözlüğün kendine özgü çeşitli özellikleri vardır.


Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi


1.Yuvarlak Yüz Tipleri için Güneş Gözlükleri : Yuvarlak yüz tipleri diğer insan yüzlerine göre biraz daha orantılı görünümüyle dikkat çekmeyi başarıyor. Yuvarlak yüz tiplerinde güneş gözlüğü seçerken başlıca amaç yüzü daha uzun göstermek olmalıdır. Yuvarlak hatlı gözlükler sizin için yanlış tercih olacaktır. Kare ve dikdörtgen hatların ön planda olduğu gözlükler tercih etmeye özen gösteriniz. Bu gözlükler yüzünüzü daha iyi göstermeyi başaracaktır.


2.Kalp Şeklinde Yüz Tipi: Eğer bu bahsettiğimiz şekilde yüz tipiniz bulunuyorsa, alnınızda yer alan genişliği ve çenenizdeki inceliği gizlemeniz gerekiyor. Bunu göz önüne alarak sizin yönelmeniz gereken güneş gözlükleri, alt kısmı geniş olan çerçevelere yönelmektir. Üst kısmı geniş ve bol taşlı gözlüklerden uzak durmaya özen gösteriniz.


3.Kare Yüz Tipi için Güneş Gözlükleri: Kare yüz tipine sahip insanların yüzünde sert ve köşeli hatlar ön plana çıkmaktadır. Sizin güneş gözlüğü seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken husus, yüz hatlarınızı daha yumuşak gösteren çerçeveler tespit etmektir. Yuvarlak hatlı güneş gözlükleri de sizin için uygun olacaktır. Yuvarlak hatlı güneş gözlükleri sayesinde yüzünüzdeki sert ifade yumuşayacak, suratınız daha dengeli duracaktır.


4.Oval Yüz Tipi: Güneş gözlüğü konusunda en ideal yüz tipine sahip olduğunuz için şanslı kesim arasında yer aldığınızı söyleyebiliriz. Oval yüz tipli insanlara neredeyse tüm gözlük tipleri kolayca uyum sağlamaktadır. Güneş gözlüğü seçiminizde genişlik kavramı üzerinde biraz durursanız normalden çok daha iyi bir görüntü yakalayabilirsiniz. Genişlik belirlerken yüzünüzle doğru orantı kurmaya özen gösteriniz. Bu orantıyı yakaladığınız an da muhteşem bir güneş gözlüğü sizi bekliyor.


Çocuk Güneş Gözlükleri


Kendiniz için seçtiğiniz güneş gözlükleri kadar çocuğunuz için seçtiğiniz güneş gözlükleri de önem taşımaktadır. Çocukların gözlerinin daha hassas olması sebebiyle onlara uygun gözlükler seçmelisiniz. Çocuğunuz için seçim yaparken, renkli tasarımlar ve çeşitli figürler bulunduran gözlükleri seçmeye özen gösteriniz. Ray-ban gibi kaliteli markaların çocuklar için de güneş gözlüğü seçenekleri vardır. Kalite sizin için en önemli noktalardan bir tanesiyse, çocuğunuza da Ray-Ban marka güneş gözlüğü satın alabilirsiniz. Ray-Ban markasının dışında Hello Kity gibi markaların da uygun fiyatlı, yüksek kaliteli gözlükleri bulunuyor. Bu konuda seçim hakkı tamamıyla size kalıyor.


Orijinal Güneş Gözlüğü


Çoğu üründe olduğu gibi güneş gözlüklerinde de düşük kaliteye sahip, orijinal olmayan ürünler üretiliyor. Bu ürünlerden almamak için güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmanız gerekiyor. Hepsiburada.com olarak tüm güneş gözlüklerinde orijinallik garantisi sunuyoruz. Bu sayede beğendiğiniz gözlüğü hem uygun fiyatla alabilecek, hem de orijinal olduğunu bildiğinizden dolayı içiniz rahat kullanabileceksiniz. Orijinal olmayan güneş gözlükleri güneş ışınlarından yeterli düzeyde korumazken, gözünüze zarar da verebilirler. Eğer seçeceğiniz güneş gözlüğünün markası sizin için önem taşıyorsa Ray-Ban, Bvlgari, Dolce & Gabbana gibi markaları tercih edebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz markalar dünya çapında kendini kanıtlamış, üstün kaliteye sahip güneş gözlüğü üreticileridir. Bu markaların dışında daha uygun fiyatlı, hemde daha kaliteli güneş gözlüklerini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki kampanyaları takip ederek, güneş gözlüklerini normalden daha ucuza satın alabilirsiniz. Ayrıca 2017 güneş gözlüğü modellerini de Hepsiburada.com'da bulabileceksiniz.


Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Güneş Gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken iki önemli unsur vardır. Bunlar; ilk olarak güneş gözlüğünün fonksiyonu ikincisi ise tasarımıdır. Son yıllarda güneş gözlüğünün tasarım boyutu, fonksiyonellik boyutunun önüne geçer hale gelmiştir. Özellikle lüks segment ürün tasarımcıları, koleksiyonlarının bütünlüğünü sağlamak adına güneş gözlüğü modelleri üretmektedirler. Bu tasarımlar büyük ölçüde fonksiyonel değildir. Stilize çerçeveler, benzersiz şekilli lensler ve kabartmalı logolar gibi gösterişli modeller koleksiyonların parçası olarak tasarlanmaktadır. Bazı tasarımlar "klasik" ve "zamansız" olarak kabul edilirken, bazıları ise sürekli değişen zevkleri karşılamak için trendlere uygun olarak güncellenmektedir. Fonksiyonellik boyutunda ise güneş gözlüğünün kullanım alanına ve amacına odaklanmak gerekir. Örneğin; atıcılar için tasarlanan güneş gözlüğü, hedeflerinin daha iyi görüntülenmesini sağlamak için maksimum kontrast sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Öte yandan, kayakçılar için üretilen güneş gözlükleri karla kaplı yüzeylerden yansıyan ışığa karşı koymak için tasarlanmıştır. Bu tipteki lensler mavi bloker olarak bilinir, çünkü mor, mavi ve bazı UV ışınlarını filtrelerler. 


Neden Güneş Gözlüğü Kullanmalıyız?


Geniş kenarlı şapkalar ve göz  kapakları, UV radyasyonunun yaklaşık yüzde 50'sini engelleyebilir, ancak optometristler bunun yeterli koruma olmadığını söylemektedirler. Bu yüzden UV ışınların zararlı etkilerinden korunmak için güneş gözlüğü kullanımını günlük hayata adapte etmek gerekir. Ayrıca güneş ışığı gözleri sulandırarak, rahat görüşü engellemektedir. Öte yandan, parlak güneş ışığına maruz kalmanın gece görüşünü önemli ölçüde azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Göz kapaklarının ve göz çevresindeki cildin kanseri de insanların düşündüğünden daha yaygındır. Tasarımın ötesinde yalnızca sağlık için; çalışırken, araba sürerken, spor yaparken, yürüyüşe çıkarken veya güneşte herhangi bir şey yapmadan, yalnızca açık havada vakit geçirirken dahi güneş gözlüğü takılmalıdır. Öte yandan, kıyafetleri bütünleştirerek tarzı en iyi yansıtan aksesuarlardan biridir.


Hangi Model Güneş Gözlükleri Tercih Edilmelidir?


Güneş gözlüğünün fonksiyonelliğinin ötesinde yalnızca tasarım için seçildiği durumlar da söz konusudur. Modaya ve trendlere uygun seçimler yapmadan önce, yüz tipine göre güneş gözlüğü satın almak gerekir. Kare yüz tipine sahip bireylerin, John Lennon modeli yuvarlak gözlükleri ya da kemikli ve güçlü ifadelerini destekleyecek pilot modelleri tercih etmeleri gerekir. Yuvarlak yüze sahip olanlar yüzlerini daha küçük gösterecek kare modelleri tercih etmelidirler. Kalp yüze sahip bireyler ise çenelerindeki keskinliği dengelemek için üstü geniş olan kedi modeli gözlükleri seçmelidirler. Oval yüz hatlarına sahip olanlar ise simetrik yüz hatları dolayısıyla hemen her türlü modeli yüzlerinde taşıyabilirler. Elmas şeklindeki yüzler ise yumuşak kıvrımlara sahip olan çerçeveleri kullanmalı ve kullanıcının elmacık kemiklerinden daha geniş olmayan modelleri tercih etmelidirler.


Yüz şeklinize ve amacınıza uygun farklı çeşitlerde güneş gözlüğü modellerini hepsiburada.com üzerinden satın alabilirsiniz.