Makyaj Malzemeleri

Gösterilen: 1 ile 38 arası, Toplam: 38 (1. Sayfa)

Kadınlar genellikle var olan güzelliklerini daha da ön plana çıkarmak, bazen çok daha güzel görünmek, bazen profesyonel olarak yaptıkları meslek gereği, bazen de sadece kendilerini iyi hissedip aynaya bakınca mutlu olmak için makyaj yapmayı tercih ediyorlar. Güzel ve bakımlı görünmek isteyen günümüz kadınları, teknolojinin gelişmesiyle daha da çeşitlenen makyaj ürünleri arasından, mutlaka kendileri için önemli olan bir ya da birkaç çeşidi kullanıyor. Bazı kadınlar için olmazsa olmaz makyaj malzemesi sadece ruj iken, bazı kadınlar ise çok daha detaylı malzemelerle profesyonele yakın makyaj yapmadan gündelik hayata katılmıyorlar. Bilinçli kadınlar, makyaj ürünleri arasından seçim yaparken, özellikle kaliteli marka olmasına dikkat ediyor, sağlığa zararlı maddeler içeren taklit kozmetiklerden kaçınıyorlar.


Makyaj Ürünleri


Yüzlerce çeşit makyaj ürünleri arasından seçim yaparken, sadece markaya ve ürünün içeriğine dikkat etmek yeterli olmuyor. Cilt tipine göre ürünlerin seçilmesi, özellikle yüze ve göze uygulanacak malzemelerin kullanıcının yaşına uygun olması ayrıca önem taşıyor. Makyaj ürünlerini yanlış kullanmamak ve uyurken mutlaka uygun temizleyicilerle ciltten makyajı uzaklaştırmak, cildin nefes alması ve kendini yenilemesi açısından dikkat edilmesi gereken kurallar olarak beliriyor.


Makyaj Ürünleri Nelerdir?


Makyaj ürünleri, genel olarak, yüz için olanlar, göz için olanlar, yanaklar için olanlar, dudaklar için olanlar ve tırnaklar için olanlar; makyaj temizleyicileri, makyaj fırça ve aksesuarları, makyaj setleri olarak kategorize ediliyor.


Yüz için olan makyaj ürünleri arasında fondöten, pudra, kapatıcı ve makyaj bazları yer alıyor. Bu ürünler, makyaja başlamadan önce cildin rengini eşitlemeyi, sivilce, geniş gözenek gibi cilt kusurlarını kapatmayı sağlıyor ve makyaj öncesinde cilde canlı bir görünüm kazandırıyor. Fondötenler pudra şeklinde, krem veya likit olarak kullanılabiliyor. Kapatıcılar ise kadınların adeta kurtarıcısı görevini görüyor. Özellikle yorgun bir günün sonunda oluşan gözaltı morluklarını kapatmak, sivilce izlerini yok etmek için kadınlar, makyaj çantalarından kapatıcıyı eksik etmiyorlar. Pudralar ise yağlı ciltlerin parlamasını engellediği gibi makyajı sabitlemek için de kullanılıyor. Makyaj bazları ise, pürüzsüz bir yüzey elde ederek kullanılan diğer malzemelerin performansını artırdığı gibi, makyajın daha uzun süre kalmasına da yardımcı oluyor.


Göz için olan makyaj ürünlerinde ise oldukça fazla çeşitle karşılaşılıyor. Çünkü iyi bir göz makyajı kişiyi çok güzel gösterdiği gibi, akan kalem veya bulaşan bir rimel ile bütün makyajı berbat etmek de söz konusu olabiliyor. Göz makyajı ürünleri arasında maskara, eyeliner, göz farı, göz kalemi, göz makyaj temizleyicileri, takma kirpikler, kaş kalemi ve kapatıcılar yer alıyor. Kaş kalemi ile belirginleştirilen kaşların altında eyeliner çekilmiş, kalem ve uygun farla renklendirilmiş gözlerin, takma kirpiklerle veya rimelle tamamlanması, bir makyajın en önemli aşaması olarak değerlendiriliyor.


Sonraki aşamada ise yanaklar için olan makyaj ürünleri, yani allıklar geliyor. Top allıklar veya terracotta krem allıklar da pratikliğiyle kadınların ilgisini çekiyor. Önemli olan, makyajı bütünleyecek en uygun allık rengini yakalamak.


Dudaklar için üretilen makyaj ürünleri ise rujlar, dudak kalemleri ve dudak parlatıcıları olarak raflarda yerlerini alıyor. Organik, sedefli, nude, mat, fırçalı, likit, fiksleyici, kalem ruj, parlatıcı gibi seçeneklerle kullanım amacına ve bütçe planına göre yüzlerce çeşidi olan dudak ürünleri, kadınların makyaj çantalarının baş unsurları arasında yer alıyor.


Tırnaklar içinse çeşit çeşit ve renk renk ojelerin yanı sıra oje çıkarıcılar ve bakım ürünleri yer alıyor.


Yapılan makyajın doğru ürünlerle çıkarılarak cildin temizlenmesi ve dinlendirilmesi ise en az makyaj kadar önemli bir konu olarak kadınların gündeminde yer alıyor. Bunun için de makyaj temizleme losyonları, jelleri, kremleri, mendilleri ve pamukları arasından seçim yapılabiliyor.


Makyaj ürünlerini uygulamak, taşımak ve korumak için üretilen makyaj aksesuarları arasında çeşitli fırçalar, aplikatörler ve makyaj çantaları yer alıyor. Bütün bu ürünlerin bir arada olduğu makyaj setleri ise özellikle çeyizlik olarak ve hediye seçiminde değerlendiriliyor.